REJESTRACJA NA PORTALU PACJENTA

Portal pacjenta
 • Komunikat
  LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ! PROFILAKTYKA RAKA JELITA GRUBEGO.

REJESTRACJA BEZ KONTA NA PORTALU PACJENTA

Umów wizytę Odwołaj wizytę

Poradnia gastroenterologiczna

W naszej poradni diagnozujemy schorzenia układu pokarmowego, tzn. przełyku, żołądka, jelit, odbytu i gruczołów trawiennych (wątroba, trzustka) oraz dróg żółciowych.

W zakresie kompetencji lekarza gastroenterologa znajduje się leczenie szerokiego wachlarza chorób całego układu pokarmowego, w tym między innymi:

 • w zakresie chorób przełyku – reflux żołądkowo-przełykowy (zarzucanie treści żołądkowej do przełyku), zgaga, trudności w przełykaniu, różnego rodzaju bóle w przełyku;
 • w zakresie chorób żołądka i dwunastnicy – dyspepsja, zapalenia błony śluzowej, wrzody, krwawienia z przewodu pokarmowego, uszkodzenia polekowe, zakażenie Helicobacter pylorii;
 • w zakresie chorób jelit i odbytu – zapalenia, krwawienia, wzdęcia, wszelkiego rodzaju bóle brzucha, zaparcia, biegunki.

Lekarze gastroenterolodzy zajmują się także leczeniem wszelkiego rodzaju zaburzeń wchłaniania, niedoborem wagi ciała czy niedokrwistości.

Podczas wizyty lekarz może skierować pacjenta do pracowni endoskopowej, w której wykonywane są zabiegi diagnostyczno-lecznicze, polegające na badaniu wnętrza ciała ludzkiego przy wykorzystaniu endoskopów (aparatów umożliwiających obrazowanie wnętrza ludzkiego ciała przy pomocy wprowadzonych przez naturalne otwory ciała, takie jak usta czy odbyt, specjalnych cienkich i giętkich przewodów wyposażonych w kamerę wideo).

W naszej poradni gastroenterologicznej mogą leczyć się zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci!

Cennik

Konsultacja telefoniczna 80.00 zł
Porada recepturowa 30.00 zł
Wizyta gastroenterologiczna 160.00 zł

Podane ceny usług medycznych są publikowane tylko w celach informacyjnych i nie stanowią oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian. x

Lekarze

 • Magdalena Kaczmarek-Talkowska

  Lekarz, spec. chorób dziecięcych, spec. gastroenterolog

  Poradnie:

  Gastroenterologiczna

  Godziny przyjęć:

  Poniedziałek: 07:30-20:15, Wtorek: 07:30-14:45, Środa: 11:45-20:15, Czwartek: 07:30-14:45, Piątek: 07:30-15:15
 • Tomasz Bąkowski

  Lekarz specjalista chorób wewnętrznych i gastroenterologii

  Poradnie:

  Gastroenterologiczna

  Godziny przyjęć:

  Już od stycznia 2017 roku. Poniedziałki, środy i piątki: 8.00-14.30, wtorki i czwartki 15.00-19.00. Dodatkowo w Gabinecie USG we wtorki i czwartki 11.00-14.15

  Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (1996-2002). W 2004 wyjechał do Niemiec, gdzie przez 12 lat pracował jako lekarz w Marienkrankenhaus Wickede  i Klinikum Arnsberg (Nadrenia-Westfalia) zdobywając doświadczenie i uzyskując specjalizację z chorób wewnętrznych i z gastroenterologii. Zajmuje się leczeniem chorób z szerokiego kręgu medycyny wewnętrznej z naciskiem na choroby przewodu pokarmowego, wątroby i trzustki wykonując badania gastroskopowe, kolonoskopowe, usg jamy brzusznej i dopplera tętnic szyjnych. 

 • Bożena Balewska-Hildebrandt

  lekarz specjalista chorób zakaźnych

  Poradnie:

  Chorób zakaźnych, Gastroenterologiczna

  Godziny przyjęć:

  Wtorek: 09:30-12:30

  Pani Bożena Balewska-Hildebrandt jest specjalistką chorób zakaźnych i zawodowo zajmuje się w szczególności dziedziną hepatologii - chorobami wątroby.

  Przez wiele lat pełniła obowiązki Koordynatora ds. Chorób Zakaźnych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu oraz funkcję Koordynatora Oddziału Hepatologicznego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Toruniu.

  W Przychodni Specjalistycznej Matopat pacjentów przyjmować będzie w ramach działalności Poradni Gastroenterologicznej oraz Poradni Chorób Zakaźnych.
 • Izabela Winczakiewicz-Rachowska

  Lekarz spec. chorób zakaźnych

  Poradnie:

  Chorób zakaźnych, Gastroenterologiczna

  Godziny przyjęć:

  Poniedziałek: 15:00-17:30


  Jest absolwentką PAM (obecnego PUM) w Szczecinie z 1983r, uzyskała specjalizację II stopnia w zakresie chorób zakaźnych w 1992r. 

  Od 1996r była przez 22 lata ordynatorem/koordynatorem Oddziału Schorzeń Przewodu Pokarmowego w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Toruniu. 

  Od 1998r przez kilkanaście lat prowadziła Pracownię Endoskopową w tym szpitalu wykonując badania gastroskopowe i kolonoskopowe. 

  Pracując wiele lat nabyła dużego doświadczenia w leczeniu pacjentów zarówno z chorobami zakaźnymi jak i niezakaźnymi przewodu pokarmowego – w tym z chorobami wątroby. Stale aktualizuje swoją wiedzę uczestnicząc na bieżąco w szkoleniach dotyczących i gastrologii i hepatologii  i chorób zakaźnych – w tym boreliozy.

  Jest także wieloletnim kierownikiem Zespołu Kontroli Zakażeń Szpitalnych w Szpitalu Specjalistycznym Matopat.

Zobacz także

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) w przedstawiamy dokument, w którym zgodnie z wymogami rozporządzenia, informujemy naszych pacjentów o przetwarzaniu danych osobowych w naszej placówce. Dokument został umieszczony w sekcji "Pliki do pobrania" w kategorii "Ogólne".

Marki

 • Matopat 24
 • Bella
 • Happy
 • Eva natura
 • Seni 24

Portal pacjenta

 • Samodzielny wybór daty i godziny wizyty
 • Natychmiastowe potwierdzenie terminu wizyty
 • Wygodne umawianie i odwoływanie wizyt
Portal Pacjenta