REJESTRACJA NA PORTALU PACJENTA

Portal pacjenta

REJESTRACJA BEZ KONTA NA PORTALU PACJENTA

Umów wizytę Odwołaj wizytę

Iniekcje toksyny botulinowej skuteczną i bezpieczną metodą leczenia migreny przewlekłej.

Iniekcje toksyny botulinowej to metoda leczenia migreny przewlekłej, która daje szansę osobom cierpiącym z powodu częstych bólów głowy (co najmniej 15 dni w miesiącu) na istotną ulgę dolegliwości. Jest to bardzo ważne, ponieważ migrenowe bóle głowy są źródłem znacznego dyskomfortu i wpływają istotnie na codzienne funkcjonowanie. Migrena przewlekła często wykazuje oporność na stosowane leki doustne. Skuteczność i bezpieczeństwo iniekcji toksyny botulinowej w leczeniu migreny zostały potwierdzone w badaniach klinicznych. Jest to metoda rekomendowana m.in. przez Polskie Towarzystwo Neurologiczne i Amerykańską Akademię Neurologii.

Jak działa toksyna botulinowa?

Toksyna botulinowa wbrew swojej nazwie jest lekiem. Hamuje uwalnianie neuroprzekaźników i mediatorów bólu. Skutkiem podania toksyny botulinowej jest działanie przeciwbólowe w mechanizmie tzw. desensytyzacji, czyli "oduczenia" układu nerwowego od odczuwania bólu. Prowadzi to do zmniejszenia zarówno nasilenia, jak i częstości migrenowych bólów głowy. Działanie terapeutyczne leku utrzymuje się zwykle ok. 3-4 miesiące.

Jak przebiega zabieg?

Iniekcje toksyny botulinowej wykonywane są w trakcie wizyty w poradni. Całkowity czas zabiegu to ok. 15 minut. Iniekcje wykonuje się bardzo cienką igłą o średnicy 0,3 mm i długości ok. 1 cm, tzw. insulinówką, obustronnie w okolice czołowe, skroniowe, potyliczne oraz w okolice karku. Iniekcje wykonywane są powierzchownie i wiążą się z nieznacznym bólem.

Jak umówić się na zabieg?

Jeśli cierpisz na częste migrenowe bóle głowy, zapraszamy na konsultację do Poradni Neurologicznej. Uzyskasz odpowiedzi na wszelkie pytania oraz ocenimy, czy leczenie toksyną botulinową jest wskazane w Twoim przypadku. Jeśli nie jest - zaproponujemy inną metodę leczenia. Prosimy o zgłoszenie się z posiadaną dokumentacją medyczną (wyniki badań, dotychczasowe leczenie bólów głowy, ewentualne inne schorzenia i przyjmowane leki). Jeśli posiadasz dzienniczek bólów głowy będzie to istotnym ułatwieniem kwalifikacji.

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) w przedstawiamy dokument, w którym zgodnie z wymogami rozporządzenia, informujemy naszych pacjentów o przetwarzaniu danych osobowych w naszej placówce. Dokument został umieszczony w sekcji "Pliki do pobrania" w kategorii "Ogólne".

Marki

  • Matopat 24
  • Bella
  • Happy
  • Eva natura
  • Seni 24

Portal pacjenta

  • Samodzielny wybór daty i godziny wizyty
  • Natychmiastowe potwierdzenie terminu wizyty
  • Wygodne umawianie i odwoływanie wizyt
Portal Pacjenta