22 lipca Światowy Dzień Mózgu

Każda okazja jest dobra, by świętować Smile

Dzisiaj obchodzimy Dzień Mózgu, więc warto przypomnieć kilka ciekawych faktów jak dbać o naszą skomplikowaną ,,maszynę”.

Zwróć uwagę na zdrową i zbilansowaną dietę, najlepiej stosować produkty zawierające następujące składniki:

• kwasy omega-3

• witaminy: D,C,A,E oraz witaminy z grupy B (w tym kwas foliowy)

• potas, żelazo, magnez, cynk, jod,chrom i mangan

Co szkodzi mózgowi?

• palenie papierosów

• dieta bogata w cukier, alkohol

• przejadanie się, fast food

• nadciśnienie, cukrzyca, nadwaga

Pamiętaj również o wysypianiu się i ćwiczeniu umysłu.

Leczenie dolegliwości neurologicznych:

• BTX-A (toksyna botulinowa) jest substancją, który hamuje uwalnianie neuroprzekaźników i mediatorów bólu, co zmniejsza zarówno nasilenie, jak i występowanie migrenowych bólów głowy  oraz wybiórczo zmniejsza napięcie i siłę mięśni w dystonii czy spastyczności.

Podczas wizyty w Poradni Neurologicznej lekarz oceni, czy możesz skorzystać z leczenia.Toksyna pomaga w przypadku pacjentów cierpiących na przewlekłą migrenę, dystonię (kręcz karku, kurcz powiek) lub połowiczny kurcz twarzy i spastyczność.

Więcej znajdziesz tutaj:

Życzymy Wam szczęśliwych i zdrowych mózgów. Przez całe życie!

• Samodzielny wybór daty i godziny wizyty
  • Natychmiastowe potwierdzenie terminu wizyty
  • Wygodne umawianie i odwoływanie wizyt
Portal Pacjenta