REJESTRACJA BEZ KONTA NA PORTALU PACJENTA

Umów wizytę Odwołaj wizytę

Nowe badanie ginekologiczne- Cytologia Płynna

W Dniu Kobiet

wszystkim naszym Pacjentkom - obecnym i przyszłym
życzymy zdrowia, pomyślności oraz samych pięknych dni.
Dbajcie o siebie!
Korzystając z okazji informujemy o wprowadzeniu nowego badania diagnostycznego w Poradni Ginekologiczno-Położniczej. 
 CYTOLOGIA PŁYNNA (ang. liquid base cytology - LBC)
Badanie przydatne w profilaktyce i diagnostyce raka szyjki macicy. Polskie Towarzystwo Ginekologiczne rekomenduje LBC jako metodę zalecaną (obok tradycyjnej cytologii) w przesiewowych badaniach w kierunku raka szyjki macicy.
Cytologia płynna opiera się na nowoczesnej technice przygotowywania preparatów cytologicznych, dzięki czemu preparaty mikroskopowe są w dużym stopniu pozbawione różnych artefaktów (np. efektu podsuszenia) i niepożądanych elementów (np. krwinek czerwonych, komórek zapalnych, bakterii, śluzu) utrudniających dalszą ocenę mikroskopową. Jest to metoda bardziej czuła i znacznie dokładniejsza niż cytologia tradycyjna.
Materiał do badania pobiera lekarz w trakcie wizyty.
Koszt badania - 90 zł

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) w przedstawiamy dokument, w którym zgodnie z wymogami rozporządzenia, informujemy naszych pacjentów o przetwarzaniu danych osobowych w naszej placówce. Dokument został umieszczony w sekcji "Pliki do pobrania" w kategorii "Ogólne".

Marki

  • Matopat 24
  • Bella
  • Happy
  • Eva natura
  • Seni 24