Nowe badanie ginekologiczne- Cytologia Płynna

W Dniu Kobiet

wszystkim naszym Pacjentkom - obecnym i przyszłym
życzymy zdrowia, pomyślności oraz samych pięknych dni.
Dbajcie o siebie!
Korzystając z okazji informujemy o wprowadzeniu nowego badania diagnostycznego w Poradni Ginekologiczno-Położniczej.
 CYTOLOGIA PŁYNNA (ang. liquid base cytology - LBC)
Badanie przydatne w profilaktyce i diagnostyce raka szyjki macicy. Polskie Towarzystwo Ginekologiczne rekomenduje LBC jako metodę zalecaną (obok tradycyjnej cytologii) w przesiewowych badaniach w kierunku raka szyjki macicy.
Cytologia płynna opiera się na nowoczesnej technice przygotowywania preparatów cytologicznych, dzięki czemu preparaty mikroskopowe są w dużym stopniu pozbawione różnych artefaktów (np. efektu podsuszenia) i niepożądanych elementów (np. krwinek czerwonych, komórek zapalnych, bakterii, śluzu) utrudniających dalszą ocenę mikroskopową. Jest to metoda bardziej czuła i znacznie dokładniejsza niż cytologia tradycyjna.
Materiał do badania pobiera lekarz w trakcie wizyty.
Koszt badania - 90 zł