REJESTRACJA BEZ KONTA NA PORTALU PACJENTA

Umów wizytę Odwołaj wizytę

BTX-A (toksyna botulinowa) – lekiem na dolegliwości neurologiczne.

Wprowadzamy w Poradni Neurologicznej nową usługę – iniekcja BTX-A (toksyny botulinowej). Zabieg jest skuteczny u osób cierpiących na przewlekłą migrenę, sprawdza się również w leczeniu dystonii (kręcz karku, kurcz powiek), połowiczego kurczu twarzy i spastyczności. Metoda jest bezpieczna i rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Neurologiczne i Amerykańską Akademię Neurologii.
 
Jak działa BTX-A?

Toksyna botulinowa jest lekiem, który hamuje uwalnianie neuroprzekaźników i mediatorów bólu, co zmniejsza zarówno nasilenie, jak i występowanie migrenowych bólów głowy oraz wybiórczo zmniejsza napięcie i siłę mięśni.

Jak przebiega zabieg?

Iniekcje wykonywane są przez lekarza, w przypadku leczenia dystonii i spastyczności - pod kontrolą USG, co umożliwia podanie leku do właściwego miejsca. W zależności od miejsca podania zastrzyk wykonywany jest igłami o średnicach od 0,3 mm do 0,7 mm. W leczeniu migreny iniekcje wykonywane są powierzchownie, w przypadkach dystonii i spastyczności - domięśniowo. Zabieg wiąże się z nieznacznym bólem i wykonywany jest ambulatoryjnie - nie ma potrzeby pozostania w szpitalu.

Ile to kosztuje?

Iniekcja  BTX-A wykonana przez lekarza - 500 zł
Cena leku - toksyny botulinowej (50 jednostek) - 350 zł – lekarz podejmuje decyzję, ile jednostek należy podać u danego pacjenta. Leczenie polega na wstrzyknięciu BTX-A w ilości 50 - 300 jednostek.
 

Wszystkich Państwa, którzy cierpią z powodu migrenowego bólu głowy lub zmagają się ze spastycznością lub dystonią zapraszamy na konsultację do dr n. med. Wojciecha Guentera do Poradni Neurologicznej. Prosimy zgłosić się na wizytę z posiadaną dokumentacją medyczną (wyniki badań, historia dotychczasowego leczenia, przyjmowane leki).

Dowiedz się więcej:

Leczenie dystonii oraz spastyczności toksyną botulinową pod kontrolą USG />

Iniekcje toksyny botulinowej skuteczną i bezpieczną metodą leczenia migreny przewlekłej

 

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) w przedstawiamy dokument, w którym zgodnie z wymogami rozporządzenia, informujemy naszych pacjentów o przetwarzaniu danych osobowych w naszej placówce. Dokument został umieszczony w sekcji "Pliki do pobrania" w kategorii "Ogólne".

Marki

  • Matopat 24
  • Bella
  • Happy
  • Eva natura
  • Seni 24