Opinia pacjenta.

Coraz więcej Polaków musi wspomagać swój wzrok przez noszenie okularów czy soczewek kontaktowych. Obie te metody korekcji wady mogą przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu lub stają się po prostu niepraktyczne. Wtedy z pomocą przychodzi chirurgia refrakcyjna jako jeden z najskuteczniejszych sposobów poprawy widzenia.

Od grudnia 2017 roku Szpital Specjalistyczny Matopat dołączył do grona placówek oferujących tę metodę leczenia wad wzroku. Pragnąc przybliżyć Państwu jak przebiega droga do zabiegu, przedstawiamy fragmenty opinii Pana Tomasza Kaczmarka z zawodu lekarza, który jako jeden z pierwszych został poddany zabiegowi laserowej korekcji wady wzroku w naszym ośrodku.

Wadę wzroku miałem od dzieciństwa. [...] W miarę upływu czasu niezbędne stało się noszenie osobnych okularów do bliży i do dali. Wiązało się to z koniecznością noszenia dwóch par okularów w torbie podręcznej lub w kieszeniach. [...] Dowiedziałem się, że Szpital Specjalistyczny Matopat dokonuje zakupu nowoczesnego sprzętu do laserowej korekcji wzroku oraz, że mają być wykonywane zabiegi najnowocześniejszymi technikami operacyjnymi.[...] W grudniu 2017 roku byłem jedną z dwóch osób, które miały przeprowadzony zabieg z użyciem nowego sprzętu zakupionego przez Szpital Specjalistyczny Matopat. W dniu zabiegu byłem otoczony serdeczną i fachową opieką przez cały personel […]. [...] Zabieg przebiegał w miłej atmosferze bez zdenerwowania, a nawet z ciekawością jak można bezboleśnie w stanie pełnej przytomności operować narząd wzroku. Po zabiegu odpoczywałem w komfortowych warunkach w sali pooperacyjnej. Lekarz operujący sprawdził doraźny efekt zabiegu i poinformował mnie, że ostateczny efekt będzie możliwy do oceny dopiero po około 6 miesiącach. [...] Następnego dnia po zabiegu zauważyłem, że mogę czytać nawet drobne napisy bez okularów, a dalsze widzenie jest nieznacznie nieostre. [...] Obecnie jestem ponad sześć miesięcy po zabiegu i w czerwcu miałem wizytę kontrolną w czasie której stwierdzono, że powinienem nosić niewielkie szkła do dali OP -0,25/-0,25 OL-0,5. Po sześciu miesiącach od zabiegu mogę stwierdzić, że jestem zadowolony z efektu zabiegu”.

• Matopat
  • Sklep medyczny matopat24