REJESTRACJA NA PORTALU PACJENTA

Portal pacjenta

REJESTRACJA BEZ KONTA NA PORTALU PACJENTA

Umów wizytę Odwołaj wizytę

Neurochirurgia

Specjalizujemy się w małoinwazyjnym, operacyjnym leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa o różnej etiologii.

Oferujemy pełnoprofilową chirurgię schorzeń zwyrodnieniowych kręgosłupa o charakterze dyskopatii i spondylozy z wykorzystaniem technik małoinwazyjnych, implantów dynamicznych i przezskórnej stabilizacji kręgosłupa.

Specjalizujemy się również w leczeniu złamań osteoporotycznych kręgosłupa z wykorzystaniem przezskórnych zabiegów kifoplastyki balonowej i wertebroplastyki.

W ramach oddziału neurochirurgii wykonujemy między innymi:

Cennik

Mikrodiscektomia 10,000.00 zł
Odbarczenie stenozy zachyłkowej (odcinek lędźwiowy) 12,500.00 zł
Odbarczenie stenozy centralnej (odcinek lędźwiowy) 15,000.00 zł
Odbarczenie i spondylodeza tylna (odcinek lędźwiowy) 18000 pln + koszt implantów 18,000.00 zł
Usunięcie przepukliny metodą endoskopową (odcinek lędźwiowy) 10500 pln + koszt materiałów 1-razowych 10,500.00 zł
Wertebroplastyka (odcinek lędźwiowy) 7000 pln + koszt cementu 7,000.00 zł
Operacja kifopastyki spine- jack (odcinek lędźwiowy) 10000 pln + koszt implantu 10,000.00 zł
Termolezja RF(odcinek lędźwiowy) 2000 pln + koszty materiałów 1-razowych 2,000.00 zł
Discogel (odcinek lędźwiowy) 6000 pln + koszt implantu 6,000.00 zł
Operacja z dostępu przedniego discektomia + spondylodeza przednia 14000 pln + koszt implantów 14,000.00 zł
Operacja z dostępu przedniego discektomia + artroplastyka 14000 pln + koszt implantu 14,000.00 zł
Foraminotomia z dostępu tylnego 14,000.00 zł
Pośrednie odbarczenie otworów międzykręgowych implantem d-trax z dostępu tylnego 12000 pln + koszt implantów. 12,000.00 zł

Doba pobytowa (hotelowa-dotyczy pobytów niezabiegowych lub wykonanych na życzenie chorego) kosztuje 400,00zł.

CENY ZABIEGÓW OPERACYJNYCH OBEJMUJĄ:
- zabieg operacyjny,
- standartowy czas pobytu po danym zabiegu,
- badania diagnostyczne wykonane podczas pobytu w szpitalu.

CENY ZABIEGÓW OPERACYJNYCH NIE OBEJMUJĄ:
- wizyt lekarskich przed i po zabiegu,
- badań diagnostycznych przed pobytem i po wyjściu ze szpitala,
- zmian opatrunków oraz zdjęcia szwów po wyjściu ze szpitala

UWAGA!!! Podane ceny usług medycznych są publikowane tylko w celach informacyjnych i nie stanowią oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian.

Lekarze

 • Sebastian Grzyb

  Sebastian Grzyb

  dr n. med. specjalista neurochirurg

  Oddziały:

  Neurochirurgia

  Absolwent Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Od 2010 roku pracuje w Klinice Neurochirurgii, Neurotraumatologii i Neurochirurgii Dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy, gdzie zdobył doświadczenie w leczeniu operacyjnym z zakresu chirurgii kręgosłupa oraz mózgowia oraz uzyskał tytuł specjalisty w zakresie neurochirurgii. Na co dzień zajmuje się leczeniem chorób kręgosłupa, guzów mózgu, chorób naczyniowych mózgu, zespołów uciskowych nerwów obwodowych (zespoły cieśni). Współpracuje także ze Specjalistycznym Szpitalem Miejskim w Toruniu oraz Szpitalem Wielospecjalistycznym w Inowrocławiu. Członek Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa. W 2019 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych.

 • Maciej Osmański

  lekarz specjalista neurochirurg

  Oddziały:

  Neurochirurgia

  jest lekarzem neurochirurgiem posiadającym drugi stopień specjalizacji medycznej w tym zakresie.

  Doktor Osmański ukończył studia w Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Uzyskał tytuł specjalisty z zakresu neurochirurgii. 

  Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w licznych kursach oraz szkoleniach. Ukończył prestiżowy cykl kursów Europejskiego Towarzystwa Neurochirurgicznego (EANS) oraz cykl szkoleń Spine Society of Europe. Brał udział w wielu kursach organizowanych przez renomowane ośrodki medyczne na terenie USA, Hiszpanii, Portugalii oraz Szwajcarii. Ponadto należy do Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa.

  Wśród licznych osiągnięć zawodowych doktora Osmańskiego można wymienić m.in. zabieg założenia protezy krążka międzykręgowego w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, który wykonał jako pierwszy specjalista w regionie. 

   

 • Marcin Tafelski

  dr n. med. specjalista neurochirurg

  Oddziały:

  Neurochirurgia
  od ponad 20 lat zajmuje się neurochirurgią, w szczególności nowoczesną chirurgią kręgosłupa.

  Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w Klinice Neurochirurgii ówczesnej Akademii Medycznej w Bydgoszczy. Następnie pracował również w Klinice Otolaryngologii Akademii Medycznej w Poznaniu, na Oddziale Neurochirurgii Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu
  W ostatnich latach wykonywał nowoczesne zabiegi chirurgii kręgosłupa w dwóch toruńskich placówkach: Szpital Specjalistyczny Matopat oraz CitoCare Szpital Lecznic Citomed.

  W 2006 obronił pracę doktorską i uzyskał tytuł specjalisty w zakresie neurochirurgii.

  W 2012 roku jako pierwszy lekarz w Polsce przeprowadził operację z wykorzystaniem systemu endoskopowego TESSYS firmy Joimax.
  W 2014 roku podczas operacji endoskopowych zaczął stosować system Spine View.
  Od 2018 roku stosuje podczas operacji najbardziej innowacyjny system Wolf Verbis, który oferuje bardzo szybką rekonwalescencje pozabiegową.

  Regularnie podnosi swoje kwalifikacje na szkoleniach branżowych w Europie i Stanach Zjednoczonych, uczestniczył w ponad 30 międzynarodowych szkoleniach w zakresie nowoczesnej chirurgii kręgosłupa.
  Pomimo dokonującego się w trakcie zawodowej kariery postępu w zakresie coraz mniej inwazyjnych technik operacyjnych oraz posiadanych kwalifikacji zawsze pozostaje zwolennikiem wykorzystania możliwości leczenia zachowawczego, które w polskiej medycynie wciąż jest niedoceniane.
  Wiodące hobby to wędkarstwo, pierwszą rybę złowił w wieku 4 lat. Łowi praktycznie wszystkimi metodami zarówno w Polsce jak i podczas egzotycznych wypraw wędkarskich.

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) w przedstawiamy dokument, w którym zgodnie z wymogami rozporządzenia, informujemy naszych pacjentów o przetwarzaniu danych osobowych w naszej placówce. Dokument został umieszczony w sekcji "Pliki do pobrania" w kategorii "Ogólne".

Marki

 • Matopat 24
 • Bella
 • Happy
 • Eva natura
 • Seni 24

Portal pacjenta

 • Samodzielny wybór daty i godziny wizyty
 • Natychmiastowe potwierdzenie terminu wizyty
 • Wygodne umawianie i odwoływanie wizyt
Portal Pacjenta