Rejestracja online

Umów wizytę Odwołaj wizytę

Diagnostyka i leczenie niepłodności

Podobne strony

W ramach poszerzania naszej oferty w zakresie diagnostyki i leczenia różnych problemów zdrowotnych od czerwca 2015 w poradni Położniczo- Ginekologicznej wykonujemy sonohysterosalpingografię.

Jest to badanie drożności jajowodów pod kontrolą obrazu ultrasonograficznego (USG). Polega na wprowadzeniu przez szyjkę do jamy macicy cienkiego cewnika i podaniu przez cewnik za pomocą strzykawki specjalnego preparatu widocznego w obrazie USG. W sytuacji gdy jajowody są drożne na monitorze ultrasonografu można zaobserwować przepływ podanego środka przez jajowody i jego wypływ do jamy otrzewnej.

Badanie takie może zastąpić dotychczas wykonywaną w diagnostyce niepłodności tradycyjną hysterosalpingografię z wykorzystaniem promieni rentgenowskich. Nie wymaga narażenia pacjentek na promieniowanie RTG, nie jest także związane z ryzykiem ciężkich reakcji alergicznych, które mogą zdarzyć się w trakcie podawania środków cieniujących przy badaniach radiologicznych.

Inne istotne zalety to krótki czas badania i możliwość jego wykonania w warunkach ambulatoryjnych.
W zakresie leczenia niepłodności i technik wspomaganego rozrodu podjęliśmy współpracę ze Specjalistycznym Ośrodkiem Leczenia Niepłodności GRAVIDA w Płocku:  www.gravida.com.pl
Szczegółowe informacje w zakresie diagnostyki i leczenia niepłodności  można uzyskać w naszej poradni Położniczo- Ginekologicznej.

Marki

  • Matopat 24
  • Bella
  • Happy
  • Eva natura
  • Seni 24