Rejestracja online

Umów wizytę Odwołaj wizytę

Wypełnianie bruzd i zmarszczek

Wypełnianie bruzd i zmarszczek preparatami kwasu hialuronowego podawanymi w bruzdy i zmarszczki powodują ich spłycenie. Modeluje się kształt ust poprzez wstrzyknięcie wypełniacza w czerwień wargową. Przeciwwskazania do tego zabiegu to: zażywanie leków rozrzedzających krew, cukrzyca, aktywna opryszczka, choroby o podłożu autoimmunologicznym, skłonność do powstania przerosłych blizn. Zabiegi z użyciem jadu kiełbasianego polegają na wstrzyknięciu preparatu jadu kiełbasianego w mięśnie mimiczne, co powoduje czasowe odnerwienie (pozbawienie unerwienia) mięśni twarzy, czego wynikiem będzie wygładzenie zmarszczek. Najczęściej stosowane są one w okolicy czoła i wokół oczu. Czynność mięśni mimicznych powraca po okresie od 3 do 6 miesięcy.

Do zabiegów modelowania twarzy można wykorzystywać kwas hialuronowy, hydroksyapatyty i kwas polimlekowy. Wypełniacze uzupełniają zanikającą tkankę podskórną. Dzięki nim likwidujemy zmarszczki twarzy czy np. fałdy nosowo-wargowe. Preparaty do zabiegów są przygotowane dla indywidualnego pacjenta w postaci ampułkostrzykawki.

Kwas hialuronowy jest polisacharydem obecnym w skórze i odpowiedzialnym za wiązanie i magazynowanie wody. Po pewnym czasie ulega on stopniowej biodegradacji, ale jego efekt wolumetryczny utrzymuję się przez okres około roku.

Hydroksyapatyty i kwas polimlekowy obecny w preparacie Sculptra powoduje stymulację fibroblastów do produkcji endogennego kolagenu, czego efektem będzie wygładzenie bruzd i zmarszczek. Rysy stają się pełniejsze, a twarz wygląda młodziej. Rezultaty pojawiają się stopniowo i utrzymują nawet do 2 lat po zabiegu.

Marki

  • Matopat
  • Bella
  • Happy
  • Eva natura
  • Seni 2
  • Sklep medyczny matopat24