REJESTRACJA NA PORTALU PACJENTA

Portal pacjenta

REJESTRACJA BEZ KONTA NA PORTALU PACJENTA

Umów wizytę Odwołaj wizytę

Usuwanie zmian naczyniowych

Podobne strony

Ze względu na uwarunkowania genetyczne, niewłaściwą pielęgnację i czynniki środowiskowe, na naszej skórze mogą pojawić się popękane naczynka krwionośne, które nazywamy teleangiektazjami. Najczęściej występują one na twarzy, szyi, dekolcie i kończynach. Są to zmiany uciążliwe, nieestetyczne i trudne do zlikwidowania. Mechanizmy usuwania zmian naczyniowych mogą być różne. Do najczęściej stosowanych należą: elektrokoagulacja, skleroterapia, krioterapia oraz laseroterapia

.

W Poradni Dermatologicnej podczas konsultacji lekarz wraz z pacjentem ustala rodzaj leczenia zmian, jaki może być zastosowany. W przypadku leczenia laserowego naczyń wąskich i jasnych stosujemy fale IPL; do naczyń o średnicy do 4 mm, które są ciemniejsze i głębiej położone, stosujemy fale Nd:Yag. Zastosowane w głowicach szafirowe końcówki z opatentowanym systemem chłodzenia zmniejszają ból i niebezpieczeństwo poparzenia skóry. Energia świetlna pochłaniana jest przez czerwony barwnik krwi – hemoglobinę i naczynko koaguluje (ścina się), co nazywamy selektywną fototermolizą. Po pewnym czasie naczynka znikają. W celu usunięcia teleangiektazji potrzebnych może być kilka zabiegów, w niektórych też przypadkach, kiedy naczynka są szerokie, po zabiegu może pojawić się siniak, obrzęk lub rumień, który znika po kilku godzinach lub dniach.

 

Naczyniaki – Port Wine Stains – mogą występować jako wrodzone zmiany o charakterze płaskich, różowych, czerwonych lub fioletowawych plam obecnych w momencie urodzenia lub jako zmiany pojawiające się po urazie w wieku dorosłym. Naczyniaki płaskie – jako czerwone plamy pojawiające się w dzieciństwie lub jamisty – jako wyniosłe guzki, mające tendencję do wzrostu, mogą być leczone przy pomocy światła lasera Nd:Yag.     

 

Venous lake – grudki występujące na wargach lub małżowinach usznych leczone przy pomocy światła lasera Nd:Yag.     

 

 

Cherry angioma - punkt rubinowy - drobne plamki koloru czerwonego o różnej wielkości.  

 

 Naczyniak gwiaździsty - guzek barwy sinoczerwonej z promieniście rozchodzącymi się naczyniami.

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) w przedstawiamy dokument, w którym zgodnie z wymogami rozporządzenia, informujemy naszych pacjentów o przetwarzaniu danych osobowych w naszej placówce. Dokument został umieszczony w sekcji "Pliki do pobrania" w kategorii "Ogólne".

Marki

  • Matopat 24
  • Bella
  • Happy
  • Eva natura
  • Seni 24