REJESTRACJA NA PORTALU PACJENTA

Portal pacjenta

REJESTRACJA BEZ KONTA NA PORTALU PACJENTA

Umów wizytę Odwołaj wizytę

Peeling

Peeling to złuszczanie skóry przy użyciu kwasów w celu odświeżenia, usunięcia przebarwień, drobnych zmarszczek, leczenia trądziku i rozstępów. Metoda jest przeciwwskazana u pacjentów po zabiegach chirurgicznych na twarzy, z aktywną opryszczką, leczonych retinoidami, hormonami, tetracyklinami.

Historia stosowania peelingów w dermatologii datuje się na koniec XIX wieku. Wykrycie kwasu glikolowego i alfa- hydroksykwasów dało szybki wzrost zainteresowania peelingami w latach 90-tych. Peel z angielskiego oznacza złuszczać, ale rozwój wiedzy i wprowadzanie nowych kwasów do wykonywania peelingów dało możliwość wykonywania peelingów, po których skóra nie ulega złuszczaniu. Peelingi mogą być stosowane zarówno u chorych osób, np. na trądzik zwykły, jak i u osób zdrowych w celu poprawy kondycji skóry. Wskazaniami do stosowania peelingów są przebarwienia, blizny potrądzikowe, zaskórniki, łojotok i starzenie skóry.

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) w przedstawiamy dokument, w którym zgodnie z wymogami rozporządzenia, informujemy naszych pacjentów o przetwarzaniu danych osobowych w naszej placówce. Dokument został umieszczony w sekcji "Pliki do pobrania" w kategorii "Ogólne".

Marki

  • Matopat 24
  • Bella
  • Happy
  • Eva natura
  • Seni 24