Lepiej zapobiegać niż leczyć! Profilaktyka nowotworu jelita grubego.

W przypadku raka jelita grubego maksyma ta odnosi się do sedna problemu.Współczesna medycyna ma wszystkie potrzebne instrumenty, by rozwiązać ten problem.

Oto, co mówią liczby:

• 7% to życiowe ryzyko zachorowalności na raka jelita grubego,
  • 95% to przeżywalność w przypadku wykrycia i leczenia tego nowotworu w pierwszym stadium choroby,
  • około 1% to ryzyko wykrycia raka jelita grubego przy badaniu przesiewowym w kolonoskopii,
  • około 30% to ryzyko wykrycia polipów przy badaniu przesiewowym w kolonoskopii,
  • 0,04 % to ryzyko perforacji czyli przedziurawienia ściany jelita grubego przy badaniu przesiewowym w kolonoskopii.

Wykonując badanie przesiewowe zmniejszamy znacznie ryzyko powstania nowotworu jelita grubego usuwając polipy znalezione podczas badania kolonoskopowego.

Wykrywając raka jelita grubego w fazie jeszcze bezobjawowej zwiększamy znacznie szansę na pełne wyleczenie.

Zachęcamy Państwa do zastanowienia się czy chcecie Państwo aktywnie przeciwdziałać tej częstej chorobie?

W przypadku podjęcia pozytywnej decyzji Pracownia Endoskopowa Przychodni Specjalistycznej Matopat oferuje Państwu przeprowadzenie badań w komfortowych warunkach przez wyrozumiały i empatyczny zespół lekarzy specjalistów i pielęgniarek.