REJESTRACJA NA PORTALU PACJENTA

Portal pacjenta

REJESTRACJA BEZ KONTA NA PORTALU PACJENTA

Umów wizytę Odwołaj wizytę

Specjalistyczne soczewki zwijalne - implanty zastępujące usuniętą naturalną soczewkę

Podobne strony

Soczewki podstawowe

Firma ALCON: Soczewki AcrySof® zbudowane w całości z materiału akrylowego są cienkie, bardziej elastyczne i charakteryzują się większym stopniem zwijalności, co sprawia że przy wszczepach wystarczy małe nacięcie. Są to soczewki hydrofobowe o niskim stopniu uwodnienia, dzięki czemu lepiej przylegają do torebki soczewki, co zmniejsza ryzyko wystąpienia zaćmy wtórnej. Soczewki wyposażone są w filtr UV, który zapobiega szkodliwemu działaniu promieni ultrafioletowych.

Firma CarlZeiss: AcryLyc 47S CT to sferyczna soczewka zbudowana z materiału akrylowego o dużym stopniu zwijalności, dzięki czemu do wszczepu soczewki wystarczy nacięcie 2,2mm. Jej powierzchnia o hydrofobowych właściwościach zmniejsza ryzyko powstania zaćmy wtórnej, a dodatkowa krawędź na tylnej stronie soczewki wzdłuż całej części optycznej zabezpiecza przed PCO. Aby chronić wrażliwą siatkówkę wyposażona jest w filtr UV.   

 

Soczewki specjalistyczne

Firma ALCON: Soczewka AcrySof® IQ Natural Soczewki AcrySof® IQ posiadają zintegrowany z soczewką żółty barwnik i zdolność filtrowania światła niebieskiego, które zapewniają jej kolor i właściwości filtrujące światło odpowiadające naturalnej soczewce ludzkiej w wieku około 30 lat oraz dodatkowo mają tzw. asferyczną optykę. Soczewki te dzięki asferycznej optyce znacznie redukują aberrację sferyczną i pozwala na uzyskanie lepszego kontrastu widzenia w warunkach gorszego oświetlenia.

Firma CarlZeiss: CT ASPHINA 47LC to asferyczna soczewka korygująca aberrację soczewki. Zbudowana jest z materiału akrylowego o dużym stopniu zwijalności, dzięki czemu do wszczepu soczewki wystarczy nacięcie 2,2mm. Jej powierzchnia o hydrofobowych właściwościach zmniejsza ryzyko powstania zaćmy wtórnej, a dodatkowa krawędź na tylnej stronie soczewki wzdłuż całej części optycznej zabezpiecza przed PCO. Aby chronić wrażliwą siatkówkę wyposażona jest w filtr UV.Soczewka CT ASPHINA 47LC zapewnia idealne widzenie bez efektów blasków, halo i lśnień. Po jej wszczepieniu uzyskujemy ostry, idealny obraz, a kolory uzyskują swoją głębię.

 

Soczewki dla osób ze stwierdzonym astygmatyzmem

Firma ALCON: Soczewka AcrySof® Toric® Soczewka toryczna przeznaczona jest dla osób cierpiących na dwie choroby oczu równocześnie, a mianowicie na zaćmę i astygmatyzm rogówkowy. Zazwyczaj osoba po usunięciu zaćmy widzi bez okularów obiekty położone daleko, natomiast do czytania lub wykonywania czynności z bliska potrzebuje okularów. Osoba z astygmatyzmem rogówkowym będzie potrzebowała jednych okularów do czynności wykonywanych z bliska i innych do patrzenia w dal. Wynika to z innej budowy rogówki u takich osób, która nierównomiernie załamuje promienie świetlne wpadające do oka, tworząc dwa punkty skupienia światła zamiast jednego. Wszczep soczewki torycznej umożliwia korektę astygmatyzmu rogówkowego tak, że osoba po takim zabiegu do patrzenia w dal nie będzie potrzebowała okularów. Soczewka AcrySof® Toric® wyposażona jest w filtr UV oraz filtr światła niebieskiego, który chroni siatkówkę przed jego szkodliwym promieniowaniem.

Firma CarlZeiss: AT TORBI 709M to asferyczna, bitoryczna soczewka do korekcji astygmatyzmu. 
W bitorycznych soczewkach wewnątrzgałkowych cylinder podzielony jest równo pomiędzy powierzchnie przednią i tylną soczewki. W wyniku tego uzyskujemy lepszą jakość widzenia (lepszy kontrast widzenia oraz widzenie barw), optymalną korekcje astygmatyzmu oraz możliwość korekcji nawet dużego astygmatyzmu (cylinder do +12,0D). Po wszczepieniu soczewki AT TORBI 709M grube okulary cylindryczne nie są już potrzebne, a mikro cięcie
o długości zaledwie 1,8mm neutralizuje możliwość wystąpienia astygmatyzmu po zabiegu oraz pozwala na szybki powrót do normalnego funkcjonowania.

 

Soczewki wysokospecjalistyczne

Firma ALCON: Soczewka AcrySof® ReSTOR® Soczewka ReSTOR® wszczepiona po zabiegu usunięcia zaćmy umożliwia uniezależnienie się od okularów. Standardowy zabieg usunięcia zaćmy kończy się wszczepem soczewki, która umożliwia widzenie bez okularów tylko obiektów położonych daleko. Osoba z taką standardową soczewką do czytania lub wykonywania czynności z bliska potrzebuje okularów. Dzięki soczewce ReSTOR® i jej specjalnej konstrukcji istnieje możliwość widzenia obiektów odległych i bliskich bez okularów. Daje to większą swobodę życia, bez konieczności okresowej wymiany okularów i ciągłym pamiętaniu o zabieraniu ich ze sobą. Soczewka ReSTOR® wyposażona jest w filtr UV oraz filtr światła niebieskiego, który chroni siatkówkę oka przed jego szkodliwym wpływem. Asferyczna optyka soczewki, poprawia ostrość widzenia w warunkach zmierzchowych.

Firma CarlZeiss: AT.LISA to innowacyjna soczewka multifokalna, która pozwala na uzyskanie bardzo dobrego widzenia do dali, bliży (30 do 40cm) oraz dobrego widzenia  do odległości pośrednich (50 do 70 cm). W ten sposób wszystkie czynności dnia codziennego, jak golenie, wykonanie makijażu, czytanie, praca przy komputerze są po raz pierwszy możliwe bez użycia okularów. Prowadzenie auta nie stanowi już ryzyka, ani w dzień, ani w nocy. Po wszczepieniu AT.LISA około 96% pacjentów nie potrzebuje już okularów. Soczewka charakteryzuje się doskonałą biokompatybilnością i stabilnością, może pozostać w gałce ocznej do końca życia. Aby chronić wrażliwą siatkówkę, AT.LISA jest wyposażona w filtr UV. Asferyczna powierzchnia soczewki zapewnia idealne widzenie bez efektów blasków, lśnień, halo oraz pozwala dostrzec prawdziwe kolory. Mikro cięcie o długości zaledwie 1,8mm neutralizuje możliwość wystąpienia astygmatyzmu po zabiegu oraz pozwala na szybki powrót do normalnego funkcjonowania.

Zobacz CENNIK

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) w przedstawiamy dokument, w którym zgodnie z wymogami rozporządzenia, informujemy naszych pacjentów o przetwarzaniu danych osobowych w naszej placówce. Dokument został umieszczony w sekcji "Pliki do pobrania" w kategorii "Ogólne".

Marki

  • Matopat 24
  • Bella
  • Happy
  • Eva natura
  • Seni 24

Portal pacjenta

  • Samodzielny wybór daty i godziny wizyty
  • Natychmiastowe potwierdzenie terminu wizyty
  • Wygodne umawianie i odwoływanie wizyt
Portal Pacjenta