REJESTRACJA NA PORTALU PACJENTA

Portal pacjenta

REJESTRACJA BEZ KONTA NA PORTALU PACJENTA

Umów wizytę Odwołaj wizytę

dr n. med. Marcin Tafelski - nowoczesna neurochirurgia w Matopacie

Od lipca 2021 witamy w zespole Poradni Neurochirurgicznej dr n. med. Marcina Tafelskiego, który wraca do nas po krótkiej przerwie we współpracy.

Dr Tafelski od ponad 20 lat zajmuje się neurochirurgią, w szczególności nowoczesną chirurgią kręgosłupa.

Jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w Klinice Neurochirurgii ówczesnej Akademii Medycznej w Bydgoszczy. Następnie pracował również w Klinice Otolaryngologii Akademii Medycznej w Poznaniu, na Oddziale Neurochirurgii Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu. W ostatnich latach wykonywał nowoczesne zabiegi chirurgii kręgosłupa w dwóch toruńskich placówkach: Szpital Specjalistyczny Matopat oraz CitoCare Szpital Lecznic Citomed.

W 2006 obronił pracę doktorską i uzyskał tytuł specjalisty w zakresie neurochirurgii. 
W 2012 roku jako pierwszy lekarz w Polsce przeprowadził operację z wykorzystaniem systemu endoskopowego TESSYS firmy Joimax.

W 2014 roku podczas operacji endoskopowych zaczął stosować system Spine View.

Od 2018 roku stosuje podczas operacji najbardziej innowacyjny system Wolf Verbis, który oferuje bardzo szybką rekonwalescencje pozabiegową.

Regularnie podnosi swoje kwalifikacje na szkoleniach branżowych w Europie i Stanach Zjednoczonych, uczestniczył w ponad 30 międzynarodowych szkoleniach w zakresie nowoczesnej chirurgii kręgosłupa.

Pomimo dokonującego się w trakcie zawodowej kariery postępu w zakresie coraz mniej inwazyjnych technik operacyjnych oraz posiadanych kwalifikacji zawsze pozostaje zwolennikiem wykorzystania możliwości leczenia zachowawczego, które w polskiej medycynie wciąż jest niedoceniane.

Dr Tafelski konsultuje pacjentów w Poradni Neurochirurgicznej w środy w godzinach 11.00 - 16.00. Zapraszamy!                                      

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) w przedstawiamy dokument, w którym zgodnie z wymogami rozporządzenia, informujemy naszych pacjentów o przetwarzaniu danych osobowych w naszej placówce. Dokument został umieszczony w sekcji "Pliki do pobrania" w kategorii "Ogólne".

Marki

  • Matopat 24
  • Bella
  • Happy
  • Eva natura
  • Seni 24