Nowa lekarka - specjalistka chorób zakaźnych, hepatolog w Poradni Gastroenterologicznej

Pani Bożena Balewska-Hildebrandt jest specjalistą chorób zakaźnych i zawodowo zajmuje się w szczególności dziedziną hepatologii - schorzeniami wątroby. Przez wiele lat pełniła obowiązki Koordynatora ds. Chorób Zakaźnych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu oraz funkcję Koordynatora Oddziału Hepatologicznego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego  w Toruniu. W Przychodni Specjalistycznej Matopat Pani doktor przyjmować będzie pacjentów w ramach działalności Poradni Gastroenterologicznej we wtorki w godzinach 9.30-12.30.
Do lekarza hepatologa powinny trafić osoby z chorobami wątroby m.in.: wirusowe zapalenie wątroby typy A, B, C, D, E, marskość, alkoholowe i niealkoholowe stłuszczenie, hemochromatoza, zapalenia dróg żółciowych, choroby metaboliczne. Objawami sugerującymi choroby wątroby mogą być:

• przewlekłe zmęczenie,
  • niewyjaśnione bóle stawowo-mięśniowe,
  • uczucie dyskomfortu w prawym nadbrzuszu,
  • wzdęcia,
  • tzw. puste odbijanie,
  • oraz zażółcenie białek oczu, błon śluzowych jamy ustnej oraz skóry, ciemniejsza barwa moczu oraz wyczuwalnie powiększona wątroba, co może jednoznacznie wskazywać na problemy z wątrobą i drogami żółciowymi.

Konsultacja hepatologa kosztuje  130 zł.

Zapraszamy!