Rejestracja online

Umów wizytę Odwołaj wizytę

Koronawirus - postępowanie

Uprzejmie informujemy naszych Pacjentów, że zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego wszystkie osoby podejrzewające u siebie możliwość zakażenia koronawirusem COVID-19 powinny skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną i udać się do izby przyjęć szpitala zakaźnego, a także odwołać zaplanowane wizyty lekarskie i pobyty w szpitalu.

 

Podajemy telefon do  najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej - 56 622 50 29 lub 56 622 33 12 oraz oddziału zakaźnego -  56 679 55 47. Wiele informacji można uzyskać pod numerem telefonu NFZ: 800 190 590.

 

W trosce o nasze wzajemne bezpieczeńswo wprowadzamy nakaz dezynfekcji rąk przez osoby wchodzące i wychodzące z budynków szpitala i przychodni. Punkty dezynfekcji rąk znajdują się przy obu czynnych wejściach.

 

Poniżej cytujemy zarządzenie wydane przez Pana dr n. med. Piotra Kowalczyka - Dyrektora Szpitala Specjalistycznego Matopat:

 

Szanowni Państwo,

w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się zakażenia koronawirusem Szpital Specjalistyczny Matopat wprowadza z dniem 13.03.2020 roku całkowity zakaz odwiedzin chorych leczonych w szpitalu.

 

Jednocześnie informujemy, że z tego samego powodu prosimy o ograniczenie ilości osób towarzyszących chorym przyjmowanym do szpitala do absolutnego minimum. 

 

Poza wyjątkowymi sytuacjami osoby te nie będą mogły towarzyszyć chorym i nie będą miały wstępu na oddziały szpitalne.Takie same zasady będą obowiązywały przy wypisie chorych. 

 

Prosimy również pacjentów Przychodni Specjalistycznej Matopat o zgłaszanie się na wizyty samodzielnie, bez osób towarzyszących.

Marki

  • Matopat 24
  • Bella
  • Happy
  • Eva natura
  • Seni 24