Rejestracja online

Umów wizytę Odwołaj wizytę

TWOJA KREW, MOJE ŻYCIE

"Twoja krew, moje życie"- to hasło pod którym Narodowe Centrum Krwi prowadzi kampanię zachęcająca wszystkich do donacji krwi. My jako placówka mdeyczne szczególnie wspieramy działania, których celem jest poprawa jakości oraz ratowanie życia.

Dlaczego krwiodawstwo jest tak ważne?
Krew nie ma swojego syntetycznego odpowiednika. Nie można jej zastąpić żadnym suplementem czy lekiem, a ze względu na to, że krwi nie można długo magazynować musi być uzupełniana na bieżąco.

Krew może oddać każdra zdrowa osobwa w wieku 18-65 lat, ważąca ponad 50 kg oraz któej stosunek masy ciała do wzrostu jest prawidłowy. Mężczyźni mog oddawać krew 6 razy w ciągu roku, a kobiety 4. Podczas każdej donacji pobieranych jest 450 ml krwi, pobranie jest bezbolesne i trwa ok 20 minut. Każda krew zostaje przebadania pod kątem obecnośći markerów wirusowych zapalenia wątroby typu B i C, oraz wirusa upośledzenia odporności HIV, a także odczynów kiłowych. Jest również potwierdzana grupa krwi.

W związku z udziałem Szpitala Specjalistycznego Matopat w kampanii "Twoja krew, moje życie" - każdy "Załużony Honorowy Dawca Krwi" jest w naszej placówce obsługiwany poza kolejnością. Zachęcamy wszystkich pacjentów, Państwa rodziny i znajomych do czynnego udziału w "ratowaniu życia" i do oddania krwi.

Wszelkie niezbędne informacje oraz pełną listę placówek, w których można oddawać krew znajdą Państwo na stronie http://twojakrew.pl/

W Toruniu Terenowy Odzział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zlokalizowany jest przy ul. Gagarina 212-216, tel. 570 587 214

Marki

  • Matopat 24
  • Bella
  • Happy
  • Eva natura
  • Seni 24