Dowód osobisty? Książeczka zdrowia dziecka? TAK! Zabierz zawsze ze sobą!

Wielu naszych pacjentów zastanawia się, dlaczego każdorazowo proszeni są przez pracownika recepcji                  o okazanie dowodu osobistego lub książeczki zdrowia dziecka.

Przede wszystkim staramy się, by wszystkie dane naszych pacjentów były chronione, zatem okazanie dokumentu tożsamości pozwala na poprawne zidentyfikowanie pacjenta. Dzięki temu możemy uniknąć wydania dokumentacji medycznej czy udzielenia informacji o stanie zdrowia pacjenta osobom, których            On do tego nie upoważnił.

Udając się do lekarza lub na badania diagnostyczne, czy zabieg do przychodni lub szpitala, zawsze pamiętaj by zabrać ze sobą odpowiedni dokument tożsamości zawierający nr PESEL, a w przypadku dziecka - książeczkę zdrowia dziecka.