Rejestracja online

Umów wizytę Odwołaj wizytę

TROPOCELLS PRP ™. MEDYCYNA REGENERACYJNA.

Sposób na odzyskanie sprawności w naturalny sposób terapią osoczem bogatopłytkowym (PRP).

To biologiczna metoda leczenia, regeneracji i odbudowy po wszelkich urazach ortopedycznych. Tropocells PRP jest skuteczną, bezpieczną i małoinwazyjną alternatywą dla wykorzystania siły własnego organizmu w celu zregenerowania i odzyskania sprawności. Jest to najbardziej zaawansowany system na rynku do pozyskiwania osocza bogatopłytkowego. Terapia PRP jest nowoczesną i niechirurgiczną metodą leczenia autologicznym, wysoko stężonym preparatem płytkowym. Płytki krwi uwalniają cytokiny, czynniki wzrostu oraz bioaktywne białka niezbędne w gojeniu tkanki łącznej, regeneracji i odbudowie kości, ścięgna, chrząstki i więzadła, rozrastaniu nowych naczyń krwionośnych i stymulacji procesu gojenia ran. Zastosowanie Tropocells PRP może znacząco zmniejszyć potrzebę przeprowadzania operacji.

Terapie Tropocells PRP stosuję się podczas uszkodzenia ścięgien i wiązadeł. PRP stymuluje szybką regenerację tkanek miękkich i twardych oraz znacznie przyspiesza leczenie tkanek łącznych. Metoda ta zwiększa szansę na powrót do zdrowia (m.in. sportowców), wspomaga gojenie tkanek, a także redukuje ból. PRP stosuję się głownie w leczeniu ortopedycznym i medycynie sportowej. 

Osocze bogatopłytkowe (PRP) uzyskuje się poprzez pobranie małej próbki krwi od pacjenta, a następnie odizolowanie leukocytów i płytek krwi od erytrocytów przy pomocy wirowania. Otrzymane w ten sposób PRP o wysokim stężeniu stosowane jest bezpośrednio w wybranej okolicy w celu przyspieszenia procesu gojenia tkanek.  Tropocells PRP jest gotowy do wstrzyknięcia już po ok. 10 minutach.

Przebieg terapii może różnić się w zależności od pacjenta. Terapia PRP polega zazwyczaj na podaniu 3 iniekcji w ciągu 6 miesięcy. Dla efektów długotrwałych zaleca się zabiegi podtrzymujące.  Naprawa ścięgien i więzadeł wymaga czasu i rehabilitacji, dlatego najlepsze rezultaty pacjenci mogą osiągnąć łącząc PRP z fizjoterapią, po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.Odczucia po zabiegu mogą różnić się w zależności od pacjenta.

Terapia PRP polega na wykorzystaniu własnego materiału biologicznego, dlatego działania niepożądane występują rzadko. Mogą to być lekkie zaczerwieniania, łagodne formy sińców, opuchlizny lub bólu, które zazwyczaj mijają w ciągu tygodnia. Terapii PRP nie zaleca się kobietom w ciąży, karmiącym piersią, pacjentom z zaburzeniami na tle autoimmunologicznym, krwiopochodnymi, a także osobom z nowotworami.

W celu uzyskania większej ilości informacji zapytaj lekarza specjalistę ortopedę w czasie wizyty. Zapraszamy do odwiedzenia Poradni Ortopedycznej w Przychodni Specjalistycznej Matopat.

Umów wizytę za pomocą formularza na górze strony lub telefonicznie: 0 56 659 48 00.

Marki

  • Matopat
  • Bella
  • Happy
  • Eva natura
  • Seni
  • Seni 2
  • Sklep medyczny matopat24