Rejestracja online

Umów wizytę Odwołaj wizytę

TERAPIA OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM (PRP)

Terapia osoczem bogatopłytkowym (PRP)

CELLENIS PRP TO BIOLOGICZNA METODA OŻYWIENIA I ODMŁADZANIA SKÓRY

 

Osocze bogatopłytkowe PRP (ang. platalet-rich plasma) to innowacyjne i obiecujące podejście do medycyny regeneracyjnej. PRP to koncentrat Twoich własnych płytek krwi znajdujących się w niewielkiej ilości osocza. Ten naturalny produkt posiada ogromne możliwości związane z regeneracją tkanek.

Dane kliniczne pokazują, że PRP pobudza regenerację tkanek przez uwalnianie dużej ilości czynników wzrostu w leczonych obszarach. Każdy czynnik wzrostu ma unikalną rolę w stymulowaniu procesów biochemicznych, pobudzających procesy naprawcze skóry.

Każdego dnia skóra zmaga się z procesem starzenia i jest narażona na wiele niekorzystnych czynników. Słońce, zanieczyszczenie środowiska, zmęczenie, stres – wszystko to negatywnie wpływa na kondycję skóry.

Procesy starzenia zachodzą w warstwie skóry właściwej, lecz uzewnętrzniają się na jej powierzchni. Z biegiem lat struktura skóry ulega degeneracji a jej komponenty powoli tracą swą pierwotną elastyczność i objętość.

Zmarszczki i linie na twarzy mogą być zredukowane poprzez zabieg korekcji, polegający na iniekcji produktu pod skórę za pomocą cienkiej igły.

PRP jest autologicznym, stężonym preparatem płytek krwi i powiązanych z nimi czynnikami wzrostu w niewielkiej objętości osocza. PRP uzyskuje się poprzez pobranie małej próbki krwi od pacjenta, a następnie odizolowanie leukocytów i płytek krwi od erytrocytów przy pomocy wirowania.

Zabieg polega na pobraniu niewielkiej ilości  krwi obwodowej pacjenta, przetworzeniem jej zgodnie z instrukcją podaną przez producenta  zestwów Cellenis w celu oddzielenia składników krwi (osocze bogatopłytkowe, osocze ubogopłytkowe, czerwone i białe krwinki) oraz wstrzyknięcia PRP do miejsca objętego terapią. Cała procedura trwa do 20 minut. Liczba zabiegów powinna jest zawsze indywidualnie dobierana przez lekarza dermatologa.

Przykładowe wskazania do wykonania zabiegu:

 

W celu uzyskania większej ilości informacji zapraszamy na wizytę w Gabinecie Dermatologicznym Przychodni Specjalistycznej Matopat. Rejestracja przez kliknięcie na „umów wizytę” na górze strony.

 

 

Marki

  • Matopat
  • Bella
  • Happy
  • Eva natura
  • Seni
  • Seni 2
  • Sklep medyczny matopat24