SOCT (spektralna koherentna tomografia optyczna)

Do wykonania badania SOCT w szpitalu Matopat wykorzystujemy urządzenie o nazwie SOCT Copernicus HR.

SOCT Copernicus HR stanowi ogromny krok ku nowym, bardziej zaawansowanym rozwiązaniom w diagnostyce okulistycznej.

Bardzo wysoka rozdzielczość pozwala na szybką i dokładną diagnostykę. Dobrze widoczna struktura siatkówki  nie pozwala na pomyłkę w diagnozie. Duża szybkość skanowania skraca czas pozyskiwania danych i znacznie poprawia wygodę badania zarówno dla pacjenta jak i lekarza. Unikalna kombinacja wysokiej rozdzielczości z dużą szybkością skanowania oraz zaawansowanym algorytmem analizy sprawia, że SOCT Copernicus HR stanowi najważniejsze rozwiązanie w technologii SOCT.

SOCT wykorzystuje metodę spektralnej tomografii optycznej pozwalającej uzyskać trójwymiarowy obraz siatkówki oka ludzkiego. Dzięki czemu otrzymuje się wysokiej jakości obrazy tomograficzne, a wyniki badania są przetwarzane przez specjalistyczne oprogramowanie, umożliwiające dokładną analizę struktur siatkówki oka.

Badanie jest całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne, w niektórych przypadkach (zbyt wąska źrenica) należy zastosować krople do worka spojówkowego.

Ograniczenie badania to:

• nieprzeźroczyste ośrodki optyczne,
  • brak współpracy pacjenta.

Przykładowe obrazy badania:

• Matopat