Dobre wieści dla Pacjentów Poradni Okulistycznej!

Miło nam poinformować, iż już w październiku zespół Poradni Okulistycznej Przychodni Specjalistycznej Matopat powiększy się. Dr n. med. Andrzej Mierzejewski, który dotychczas współpracował ze Szpitalem Specjalistycznym Matopat wykonując zabiegi fakoemulsyfikacji zaćmy, od 4 października 2017 będzie dodatkowo konsultował chorych w przychodni.

Jest on absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu. Po ukończeniu studiów pracował w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Bydgoszczy, gdzie uzyskał I i II stopień specjalizacji w zakresie okulistyki. W kolejnych latach pracował w Klinice Chorób Oczu Akademii Medycznej w Bydgoszczy w charakterze asystenta, a po obronie pracy doktorskiej jako adiunkt. Był Ordynatorem Oddziału Okulistycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu. W latach 2005-2017 pełnił obowiązki Koordynatora Oddziału Okulistycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu.

Głównymi polami zainteresowania Pana Doktora są chirurgia przedniego odcinka oka, a szczególnie nowoczesna chirurgia zaćmy oraz diagnostyka i leczenie zachowawcze schorzeń siatkówki. Jako jeden z pierwszych okulistów w Polsce upowszechniał wiedzę o angiografii fluoresceinowej siatkówki. Jest autorem i współautorem ponad 20 prac opublikowanych w czasopismach naukowych.

W najbliższym czasie pod kierunkiem Pana Doktora Mierzejewskiego w naszym szpitalu rozpocznie działalność ośrodek chirurgii refrakcyjnej, co poszerzy zakres usług o zabiegi laserowej korekcji wzroku.

O szczegółach i możliwościach korekcji wad wzroku pozwalających na pozbycie się okularów korekcyjnych czy soczewek kontaktowych będziemy informować wkrótce.

• Matopat
  • Seni