25-go maja kolejny wykład z cyklu "Profilaktycznie... o zdrowiu"

Temat kolejnego wykładu brzmi: „Anestezjolog - Twoim sprzymierzeńcem w czasie operacji. Fakty i mity na temat znieczulenia”
Czy znieczulenie jest zagrożeniem?
Czy po operacji trzeba odczuwać ból?
Czy wymioty są nieuniknione?
Czy po nakłuciu lędźwiowym trzeba leżeć płasko i nieruchomo?
Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi wraz z doktorem Stanisławem Leksem ze Szpitala Specjalistycznego Matopat :-)

Stanisław Leks - lekarz specjalista anestezjologii i intensywnej terapii

Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w zawodzie lekarza-anestezjologa. Pracował w Szpitalu Powiatowym w Chełmnie, Pogotowiu Ratunkowym, w hospicjum, w Areszcie Śledczym. W latach 2000 - 2016 zdobywał doświadczenie w Klinice  Kardiochirurgii i Oddziale Kardioanestezjologii i Intensywnej Terapii Kardiochirurgicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy oraz Oddziale Kardiochirurgii Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu. Od 2007 roku związany ze Szpitalem Specjalistycznym Matopat w Toruniu. W kardiochirurgii  wykonał ok. 3200 znieczuleń. W naszym szpitalu wykonuje ich ok. 780 rocznie, co przez 10 lat daje w przybliżeniu 7800 asyst anestezjologicznych przy zabiegach wymagających znieczulenia pacjenta.

Prywatnie - organizator zlotów lekarzy-motocyklistów, o których relacje zamieszcza na stronie: fabrykasnu.eu

Zapraszamy!

• Matopat